Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – „Dla Niepodległej!” odbyła się 10 listopada 2023 roku. Myślą przewodnią uroczystości były słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego:
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
I nie ma prawa do przyszłości”
.

Już od pierwszej lekcji trwały przygotowania do uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie najstarszej klasy pomagali pierwszakom w przygotowaniu narodowych kotylionów. Klasa 6 i zerówka prowadziły ostatnie próby do akademii. Uczniowie pozostałych klas przygotowywały się do wspólnego szkolnego odśpiewania hymnu narodowego.

Uroczystość składała się z recytacji wierszy i śpiewania pieśni. Akademię poprowadzili uczniowie klasy VI oraz klasy 0. Atutem uroczystości były pięknie wykonane dekoracje w biało-czerwonych barwach. Występujący uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i świetnie zaprezentowali się. Na uwagę zasługiwał występ klasy 0, a zwłaszcza układ choreograficzny z wykorzystaniem wstęg. Wszyscy występujący spisali się wzorowo. Uroczystości towarzyszyło wiele emocji, a zwłaszcza wzruszeń i zachwytów.

Narodowe Święto Niepodległości